Search

آدينه 3 خرداد 1398

منو

آگهي هاي لوازم

لوازم » لوازم ورزشی

لوازم بازی کاروم بورد

تخته و لوازم بازی معروف کاروم ساخت کشور هندوستان ، این بازی بین المللی معروف و مهیج تک نفره تا شش نفره دارای مسابقات جهانی و فدراسیونهای معتبر بوده و در کشورهای دیگر از محبوبیت بسیار فراوانی برخوردار است و اولین بار است که در ایران ارائه میشود. «کاروم» یک تخته با ۴ سوراخ در گوشه‌ها، ۹ مهره سیاه، ۹ مهره سفید و یک مهره قرمز و یک مهره مهاجم یا تریکر است. رقیبان سعی می‌کنند به کمک مهره اصلی تریکر، مهره ‌های خود را به سوراخ‌ها برانند. بدلیل مشابهت این بازی با بیلیارد اسم آنرا «بیلیارد انگشتی» نیز نامیده اند. ولی امتیازش به بیلیارد آن است که نیاز به نصب میز و تنظیم دقیق و فضای بزرگ وهزینه های اولیه خرید میز و لوازم و هزینه های مصرفی بالا ندارد و شما می توانید این بازی مهیج و سرگرم کننده را براحتی در یک فضای کوچک و روی میز بازی کنید و از هیجان آن لذت ببرید.
درباره بیلیارد :
تا مدتها واژه بیلیارد به تمام بازیهایی که روی یک میز با حفره یا بدون حفره انجام می شد، نسبت داده می شد، برخی از بیلیارد فقط برداشت بازیهای کاروم را داشتند و از  بیلیارد برای بازیهای حفره دار استفاده می کردند.
وقوع جنگهای جهانی اندکی این بازی را از رونق انداخت، اما با دو واقعه مهیج که یکی در سال ۱۹۶۱ و دیگری در سال ۱۹۸۶ به وقوع پیوست دوباره بیلیارد احیا شد. اولین واقعه، آزادی سینما بود، مثلاً فیلم قهرمان براساس سرگذشت والترتیویز، فیلم سفید و سیاه که زندگی سیاه یک قهرمان بازی بیلیارد را با بازیگری پل نیومن در نقش قهرمان داستان به تصویر کشیده بوده است.
صدای دلنواز بهم خوردن توپها یا شارهای بیلیارد باعث شد که مردم امریکا به فکر بازی مهیج بیلیارد بیافتند. تا سال ۱۹۸۵ تنها ۲ مکان عمومی در منهتن نیویورک از صدها مکانی که در سال ۱۹۳۰ وجود داشت، باقی مانده بود.
فیلم رنگ پول به دنبال فیلم قهرمان با بازیگری پل نیومن در همان نقش و تام کروز در نقش یک قهرمان حرفه ای، انگیزه ای برای بازی بیلیارد در نسل جدید بوجود آورد. در نتیجه مکانهای جدید و بزرگی بر خلاف مکانهای قدیمی که باعث آزرده شدن بازیکنان شده بود، ساخته شد. در سال ۱۹۸۷ به تدریج تمایل به این بازی در مردم پیدا شد.
و بعد از مدتی مجبور شدند تعریفی از این نوع بازیهای جذاب و فرگیر داشته و اصطلاحات و قوانین جدیدی برای آن تصویب کنند و اکنون میتوان بصورت جامع گفت ورزشهایی که بر روی چوب انجام میشوند کیو اسپورت نامیده میشوند که شامل طیف وسیعی از بازیهای مهارتی هستند .
این ورزش به سه زیر مجموعه اصلی تقسیم میشود:
1- کاروم بیلیارد : مجموعه بازیهایی که بر روی میز بیلیارد بدون کیسه انجام میشوند.

2- بیلیارد آمریکایی یا جیب دار یا پول که معمولا بر روی میزی با شش کیسه انجام میشود.

3- اسنوکر : که اصولا یک بازی بیلیارد کیسه ای است اما به خاطر انشعاب تاریخی آن از بازیهای دیگر و همچنین به خاطر داشتن فرهنگ و اصطلاحات متفاوت مخصوص این بازی ، به طور جداگانه تقسیم بندی شده است.

Carrom
در مورد کاروم هم باید گفت که این ورزش از هندوستان داخل خاک کشورهای دیگر گردیده وبه سرعت تمام رشد نمود.
در هندوستان و پاکستان و افغانستان و کشورهای دیگر به تدریج اکثر رستورانها و چای خانه‌ها و قهوه خانه ها جهت جلب مشتری یک یا چند تخته کروم بورد را در گوشه ای می گذاشتند تا مردم اوقات خود را با این بازی سرگرم شوند .
جوانان و میانسالان وقت فراغت خودرا به این بازی صرف می نمودند. این ورزش آهسته آهسته در همه جا معروف گردید. بازی کروم بورد خیلی‌ نزدیک به بازی بلیارد است.
امروزه بازی کاروم دارای فدراسیون و جام جهانی و مسابقات معروفی است که شاید شرکت کنندگان و تماشاچیانش با بیلیارد برابری کنند.
بازی کاروم چیست ؟
کاروم یک بازی جذاب و سرگرم کننده دو یا چهارنفره با منشا شرقی شبیه به بیلیارد و شافل رومیزی است و یکی از اعضای خانواده بازی های روی تخته در سبک بیلیارد میباشد . این بازی دارای نام های مختلف دیگر در سراسر جهان میباشد از جمله کاریوم ، کورونه ، کارام ، کرام ، کارووم ، بیلیارد انگشتی و اسنوکر هندی.
ریشه این بازی نامشخص است ، هر چند که منابع غربی نشان می دهد که اصل این بازی احتمالاٌ هندی یا پرتغالی و یا برمه ای است .
در پنجاب آنرا به نام فتا میشناسند و در کراچی که بزرگترین شهر پاکستان است یک نوع عمومی از این بازی به نام "دوبوو" در میان مردم معروف است ، ممکن است بازی های مشابه دیگری نیز در سراسر جهان وجود داشته باشد که ریشه های مشترک با کرام داشته باشد. در دانمارک یک بازی شبیه به نام باب است از چوب مشابه چوب بیلیارد به جای انگشتان دست در بازی استفاده می کنند یا یک بازی مانند کرام نیز با نشانه های مشابه در چین وجود دارد.
کاروم در اوایل قرن بیستم وارد ژاپن شد و به سرعت جای بازی خانگی محبوب ژاپنی ها یعنی " فایت بن" را گرفت و هم اکنون نیز بیشترین بازیکنان را در شهرهای هیکو و شیگا دارد.
در سال 2010 فیلمی بالیوودی با عنوان " استریکر" یا مهاجم ساخته شد . هدف از ساخت این فیلم هندی نشان دادن قدرت و توانایی بازی کاروم در کمک به روحیه جوانان هندی در فرار از واقعیتهای دردناک زندگی بود و موضوع اصلی آن مربوط به سال 1980 در شهر بمبئی بود.
همچنین فیلم دیگری از تامیل با نام "ویلایاداوا" نیز در سال 2012 با تمرکزحول محور بازی کرام پخش شده است.
و فیلمهای زیادی از این دست که برای نشان دادن زیباییهای بازی مهیج کرام ساخته شده است. مثلاٌ در صحنه ای از یکی از این فیلمها مونابهای برای درمان و برگرداندن سلامت ذهنی به دوست پیر و سالمند خود از بازی کاروم استفاده می کند.
هندیان اعتقاد به این دارند که این بازی بیشتر از 100 سال است که در هندوستان بوجود آمده و رواج پیدا کرده است شاید کشورهای دیگر آنرا قبول نداشته باشند ولی اصل این است که این اختراع هم اکنون بسیار محبوب و معروف شده است و الان جزو یکی از بازیهای اصلی در منطقه جنوب و شرق آسیا میباشد .
این بازی در نپال ، هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا و مناطق اطراف آن بسیار محبوب است .
تجهیزات بازی :
تخته بازی :
تخته بازی کرام در انواع مختلفی میباشد ولی در کل اندازه های بزرگتر آن مناسب برای مبتدیان و کسانی که تجربه چندانی در این بازی ندارند میباشد.در تخته های سنتی سوراخ های چهارگوش بزرگتر از مهره های "کاروم من" و کوچکتر از مهره های مهاجم میباشند.
این بازی معمولآ بر روی یک بورد یا تخته مخصوصی سه لا انجام می گیرد که برای بازیهای معمولی میتواند در اندازه های مختلف و شکلهای دایره یا مربع باشد ولی اندازه استاندارد برای مسابقات باید 29 در 29 اینچ یا 74 در 74 سانتیمتر با 2 الی 4 اینچ لبه و کناره و به شکل مربع و روکش لاکی است .
"کاروم من" اسم مهره های بازی میباشد که عبارت است از 9 عدد مهره سفید و 9 عدد مهره مشکی صاف با رنگهای مختلف برای لغزندان روی چوب و صفحه مخصوص بازی
کاروم من در دو رنگ است که به طور سنتی، این رنگ ها سیاه و سفید می باشد. تک مهره معروف قرمز رنگ هم به نام ملکه یا کویین است.
طبق قوانین و شرایط فدراسیون کرام (آی سی اف) مهره ها نباید قطری بیش از 3.18 سانتی متر و کمتر از 3.02 سانتی متر داشته باشند، و ضخامت نیز باید بین 7 میلی متر و 9 میلی متر باشد ، با لبه های گرد و صاف ، و وزن نیز باید بین 5 الی 5.5 گرم باشد.
مهره ملکه
ملکه قرمز یا " مچ تیکر " قوی ترین مهره بازی است که در مرکز خطوط دایره ای بازی قرار می گیرد. بر اساس مقررات فدارسیون ، هر برد به وسیله ملکه 3 امتیاز به نمره کل بازیکن اضافه می کند .
بر اساس مقررات ، ابعاد مهره ملکه باید همانند دیگر مهره های کاروم من باشد.
از سال 1989 اولین مسابقات جهانی کاروم بین کشورهای هند، سری لانکا ، مالدیو ، آلمان، سوئیس و هلند برگزار شد که جایزه آن فقط یک کاپ نقره بود و این شروع حرفه ای این بازی در دنیا بود و در جهان به رسمیت شناخته شد
از قهرمان های این رشته می توان از واثیف عثمانی هندی تبار اسم برد که به مدت 6 سال قهرمان ملی هندوستان در این رشته بود . اکنون این مسابقات پشت سرهم در کشورهای مختلف اجرا م ...

نام: SinaRasol
تلفن: 09126868678
Email:
منطقه: تهران
آدرس: tehran

http://sib7.com

به اشتراک بگذارید:

تماس با آگهی دهنده (SinaRasol)
در مورد: لوازم بازی کاروم بورد

نام:

موبایل:

ایمیل:

پیام:

کلمات کلیدی:

لطفا از پرداخت وجه قبل از دریافت کالا یا خدمات خودداری نمایید. سایت ایفروش مسوولیتی در مورد آگهی ها ندارد

567
بازدید3/3/98
اسکوتر هوشمند با گارانتی

اسکوتر هوشمند با گارانتی
انواع اسکوترهای هوشمند    در رنگ های متفاوت    با ضمانت معتبر    تعمیر انواع اسکوتر ...
اسماعیل براتی،    تهران،   تماس: 09120324300
قيمت: توافقی

3/3/98

فروش اینترنتی اسکوتر برقی
انواع اسکوتر برقی هاور برد    انواع اسکوترخودمتعادل و اتوبالانس    انواع اسکوتر اسمارت بالانس    انواع ...
اسماعیل براتی،    تهران،   تماس: 02122674465

3/3/98
ماساژور چشم6620روبیمکث Robimax

ماساژور چشم6620روبیمکث Robimax
ماساژور چشم6620    وسیله ای مناسب برای آرامش چشم،مغز    برای درمان نزدیک بینی و فرسودگی چشم با ...
سارا امیدوار مدیر ePishro.com،    كرج،   تماس: 09359416456
قيمت: 85000

3/3/98
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K3

دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K3
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K3    SBody MD-K3 EMS Slimming Body Suit    دستگاه SBODY مریدا یک دستگاه برای لاغری ...
ژینا کالا،    تهران،   تماس: 02177091224

3/3/98
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K15

دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K15
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K15    SBody MD-K15 EMS Slimming Body Suit    دستگاه SBODY یک دستگاه برای لاغری و ...
ژینا کالا،    تهران،   تماس: 02177091224

3/3/98
تعمیر تردمیل در اصفهان

تعمیر تردمیل در اصفهان
تعمیر انواع تردمیل با سرویس رایگان در اصفهان و حومه
جان نثاری،    اصفهان،   تماس: 09132054265

2/3/98
مرکز تخصصی تعمیر تردمیل از سراسر کشور

مرکز تخصصی تعمیر تردمیل از سراسر کشور
مهندسین فراهان صنعت مرکز تخصصی تعمیرات انواع تردمیل و تجهیزات چربی سوز برقی و الکترونیکی آمادگی خود راجهت ...
داريوش واشقاني فراهاني،    كرج،   تماس: 09122360994--02632824682
قيمت: 000

2/3/98
فروش میز بیلیارد

فروش میز بیلیارد
اولین وارد کننده میز بیلیارد و اسنوکر    توزیع انواع میزهای بیلیارد ، فوتبال دستی ، پینگ پنگ و ایرهاکی    با ...
jahanbilyard،    تهران،   تماس: 02122893302

2/3/98
چوب بیلیارد

چوب بیلیارد
خرید چوب بیلیارد    جهان بیلیارد نماینده انحصاری پردیتور در ایران ،چوبهای حرفه ایی ، لوازم بیلیارد ...
jahanbilyard،    تهران،   تماس: 021-66490222
قيمت: 0

2/3/98
فروش فوتبال دستی

فروش فوتبال دستی
توزیع انواع فوتبال دستی     با بیش از سالها تجربه با مجرب ترین اکیپ نصب    و ارسال به کلیه نقاط ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 02122893302
قيمت: 0

2/3/98

فروش میز بیلیارد
شعبه 1:شریعتی،بالاتر از میرداماد،روبروی ظفر،مجتمع تجاری نگین ظفر،طبقه همکف واحد 54    شعبه 2 :تهران ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 09123436909

2/3/98
آرامیت،فروش شار بیلیارد

آرامیت،فروش شار بیلیارد
فروش شار آرامیت ، خرید شار آرامیت    جهان بیلیارد نماینده انحصاری برند آرامیت Aramith در ایران می باشد ...
jahanbilyard،    تهران،   تماس: 02166490222
قيمت: تماس گرفته شود

2/3/98
فروش میز اسنوکر

فروش میز اسنوکر
شرکت جهان بیلیارد به عنوان اولین وارد کننده کلیه میزهای بیلیارد و اسنوکر با بیش از 15 سال سابقه کاری در این ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 02122893302
قيمت: 0

2/3/98
خرید میز بیلیارد

خرید میز بیلیارد
اولین وارد کننده میز بیلیارد و اسنوکر    توزیع انواع میزهای بیلیارد ، فوتبال دستی ، پینگ پنگ و ایرهاکی    با ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 02122893302

2/3/98
 فروش فوتبال دستی

فروش فوتبال دستی
اولین وارد کننده میزفوتبال دستی ، پینگ پنگ و ایرهاکی    با بیش از سالها تجربه    و ارسال به کلیه ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 22893302

2/3/98
30%تخفیف میز بیلیارد ،فروش ویژه میز بیلیارد و اسنوکر

30%تخفیف میز بیلیارد ،فروش ویژه میز بیلیارد و اسنوکر
فرصت استتثنایی – تخفیف 30 درصدی میزهای بیلیارد (زیرقیمت بازار)                    شعبه ...
jahanbilyard،    تهران،  
قيمت: 0

2/3/98
انواع ایرهاکی

انواع ایرهاکی
توزیع انواع ایرهاکی     با بیش از سالها تجربه با مجرب ترین اکیپ نصب    و ارسال به کلیه نقاط ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 02122893302

2/3/98
 میزهای پینگ پنگ

میزهای پینگ پنگ
واردات انواع میز های ضد آب(out side) و(in side)MDF     این میز هادارای صفحه کف MDF فشرده ،پایه تاشو،8چرخ ،راکت ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 02122893302
قيمت: 0

2/3/98
گلف

گلف
گلف    واردات گلف مناسب برای فضای منزل،اداره ها،باشگاه ها،شهربازی،هتل ها و...به همرا توپ و انواع چوب ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 02122893302
قيمت: 0

2/3/98
فروش پینگ پنگ

فروش پینگ پنگ
واردات انواع میز های ضد آب(out side) و(in side)MDF    این میز هادارای صفحه کف MDF فشرده ،پایه تاشو،8چرخ ،راکت ...
جهان بیلیارد،    تهران،   تماس: 02122893302
1234567891011بعدي آخر(1 تا 20 از بیش از 1223 مورد)
کلینیک تخصصی دامپزشکی دکتر ذاکریان
دکتر مجید ذاکریان
تلفن:02122570700
فروش محصولات پزشکی عمده
تهران فن آور
تلفن:02188057847
لوازم استخر
حسام فرجادی
تلفن:02188211178
تونر رنگی کونیکا مینولتا /8000/6501/452/7000/454
ماشینهای اداری الوند
تلفن:02188349323
فروش تونر فابریک کونیکا6500-7000-8000
ماشینهای اداری آرمان
تلفن:02188840852
سفره یکبار مصرف ضخیم پایدار
پایدار پلاستیک
تلفن:02156232314
جی پی اس مولتی فرکانس
شرکت گـــراد
تلفن:02166127183
MALVERN IN IRAN
واردات مواد و
تلفن:02122890094
رگال فروشگاهی و بوتیک
استیل
تلفن:09142683623