Search

پنجشنبه 28 شهريور 1398

منو

آگهي هاي لوازم

لوازم » لوازم ورزشی

لوازم بازی کاروم بورد

تخته و لوازم بازی معروف کاروم ساخت کشور هندوستان ، این بازی بین المللی معروف و مهیج تک نفره تا شش نفره دارای مسابقات جهانی و فدراسیونهای معتبر بوده و در کشورهای دیگر از محبوبیت بسیار فراوانی برخوردار است و اولین بار است که در ایران ارائه میشود. «کاروم» یک تخته با ۴ سوراخ در گوشه‌ها، ۹ مهره سیاه، ۹ مهره سفید و یک مهره قرمز و یک مهره مهاجم یا تریکر است. رقیبان سعی می‌کنند به کمک مهره اصلی تریکر، مهره ‌های خود را به سوراخ‌ها برانند. بدلیل مشابهت این بازی با بیلیارد اسم آنرا «بیلیارد انگشتی» نیز نامیده اند. ولی امتیازش به بیلیارد آن است که نیاز به نصب میز و تنظیم دقیق و فضای بزرگ وهزینه های اولیه خرید میز و لوازم و هزینه های مصرفی بالا ندارد و شما می توانید این بازی مهیج و سرگرم کننده را براحتی در یک فضای کوچک و روی میز بازی کنید و از هیجان آن لذت ببرید.
درباره بیلیارد :
تا مدتها واژه بیلیارد به تمام بازیهایی که روی یک میز با حفره یا بدون حفره انجام می شد، نسبت داده می شد، برخی از بیلیارد فقط برداشت بازیهای کاروم را داشتند و از  بیلیارد برای بازیهای حفره دار استفاده می کردند.
وقوع جنگهای جهانی اندکی این بازی را از رونق انداخت، اما با دو واقعه مهیج که یکی در سال ۱۹۶۱ و دیگری در سال ۱۹۸۶ به وقوع پیوست دوباره بیلیارد احیا شد. اولین واقعه، آزادی سینما بود، مثلاً فیلم قهرمان براساس سرگذشت والترتیویز، فیلم سفید و سیاه که زندگی سیاه یک قهرمان بازی بیلیارد را با بازیگری پل نیومن در نقش قهرمان داستان به تصویر کشیده بوده است.
صدای دلنواز بهم خوردن توپها یا شارهای بیلیارد باعث شد که مردم امریکا به فکر بازی مهیج بیلیارد بیافتند. تا سال ۱۹۸۵ تنها ۲ مکان عمومی در منهتن نیویورک از صدها مکانی که در سال ۱۹۳۰ وجود داشت، باقی مانده بود.
فیلم رنگ پول به دنبال فیلم قهرمان با بازیگری پل نیومن در همان نقش و تام کروز در نقش یک قهرمان حرفه ای، انگیزه ای برای بازی بیلیارد در نسل جدید بوجود آورد. در نتیجه مکانهای جدید و بزرگی بر خلاف مکانهای قدیمی که باعث آزرده شدن بازیکنان شده بود، ساخته شد. در سال ۱۹۸۷ به تدریج تمایل به این بازی در مردم پیدا شد.
و بعد از مدتی مجبور شدند تعریفی از این نوع بازیهای جذاب و فرگیر داشته و اصطلاحات و قوانین جدیدی برای آن تصویب کنند و اکنون میتوان بصورت جامع گفت ورزشهایی که بر روی چوب انجام میشوند کیو اسپورت نامیده میشوند که شامل طیف وسیعی از بازیهای مهارتی هستند .
این ورزش به سه زیر مجموعه اصلی تقسیم میشود:
1- کاروم بیلیارد : مجموعه بازیهایی که بر روی میز بیلیارد بدون کیسه انجام میشوند.

2- بیلیارد آمریکایی یا جیب دار یا پول که معمولا بر روی میزی با شش کیسه انجام میشود.

3- اسنوکر : که اصولا یک بازی بیلیارد کیسه ای است اما به خاطر انشعاب تاریخی آن از بازیهای دیگر و همچنین به خاطر داشتن فرهنگ و اصطلاحات متفاوت مخصوص این بازی ، به طور جداگانه تقسیم بندی شده است.

Carrom
در مورد کاروم هم باید گفت که این ورزش از هندوستان داخل خاک کشورهای دیگر گردیده وبه سرعت تمام رشد نمود.
در هندوستان و پاکستان و افغانستان و کشورهای دیگر به تدریج اکثر رستورانها و چای خانه‌ها و قهوه خانه ها جهت جلب مشتری یک یا چند تخته کروم بورد را در گوشه ای می گذاشتند تا مردم اوقات خود را با این بازی سرگرم شوند .
جوانان و میانسالان وقت فراغت خودرا به این بازی صرف می نمودند. این ورزش آهسته آهسته در همه جا معروف گردید. بازی کروم بورد خیلی‌ نزدیک به بازی بلیارد است.
امروزه بازی کاروم دارای فدراسیون و جام جهانی و مسابقات معروفی است که شاید شرکت کنندگان و تماشاچیانش با بیلیارد برابری کنند.
بازی کاروم چیست ؟
کاروم یک بازی جذاب و سرگرم کننده دو یا چهارنفره با منشا شرقی شبیه به بیلیارد و شافل رومیزی است و یکی از اعضای خانواده بازی های روی تخته در سبک بیلیارد میباشد . این بازی دارای نام های مختلف دیگر در سراسر جهان میباشد از جمله کاریوم ، کورونه ، کارام ، کرام ، کارووم ، بیلیارد انگشتی و اسنوکر هندی.
ریشه این بازی نامشخص است ، هر چند که منابع غربی نشان می دهد که اصل این بازی احتمالاٌ هندی یا پرتغالی و یا برمه ای است .
در پنجاب آنرا به نام فتا میشناسند و در کراچی که بزرگترین شهر پاکستان است یک نوع عمومی از این بازی به نام "دوبوو" در میان مردم معروف است ، ممکن است بازی های مشابه دیگری نیز در سراسر جهان وجود داشته باشد که ریشه های مشترک با کرام داشته باشد. در دانمارک یک بازی شبیه به نام باب است از چوب مشابه چوب بیلیارد به جای انگشتان دست در بازی استفاده می کنند یا یک بازی مانند کرام نیز با نشانه های مشابه در چین وجود دارد.
کاروم در اوایل قرن بیستم وارد ژاپن شد و به سرعت جای بازی خانگی محبوب ژاپنی ها یعنی " فایت بن" را گرفت و هم اکنون نیز بیشترین بازیکنان را در شهرهای هیکو و شیگا دارد.
در سال 2010 فیلمی بالیوودی با عنوان " استریکر" یا مهاجم ساخته شد . هدف از ساخت این فیلم هندی نشان دادن قدرت و توانایی بازی کاروم در کمک به روحیه جوانان هندی در فرار از واقعیتهای دردناک زندگی بود و موضوع اصلی آن مربوط به سال 1980 در شهر بمبئی بود.
همچنین فیلم دیگری از تامیل با نام "ویلایاداوا" نیز در سال 2012 با تمرکزحول محور بازی کرام پخش شده است.
و فیلمهای زیادی از این دست که برای نشان دادن زیباییهای بازی مهیج کرام ساخته شده است. مثلاٌ در صحنه ای از یکی از این فیلمها مونابهای برای درمان و برگرداندن سلامت ذهنی به دوست پیر و سالمند خود از بازی کاروم استفاده می کند.
هندیان اعتقاد به این دارند که این بازی بیشتر از 100 سال است که در هندوستان بوجود آمده و رواج پیدا کرده است شاید کشورهای دیگر آنرا قبول نداشته باشند ولی اصل این است که این اختراع هم اکنون بسیار محبوب و معروف شده است و الان جزو یکی از بازیهای اصلی در منطقه جنوب و شرق آسیا میباشد .
این بازی در نپال ، هند، پاکستان، بنگلادش، سریلانکا و مناطق اطراف آن بسیار محبوب است .
تجهیزات بازی :
تخته بازی :
تخته بازی کرام در انواع مختلفی میباشد ولی در کل اندازه های بزرگتر آن مناسب برای مبتدیان و کسانی که تجربه چندانی در این بازی ندارند میباشد.در تخته های سنتی سوراخ های چهارگوش بزرگتر از مهره های "کاروم من" و کوچکتر از مهره های مهاجم میباشند.
این بازی معمولآ بر روی یک بورد یا تخته مخصوصی سه لا انجام می گیرد که برای بازیهای معمولی میتواند در اندازه های مختلف و شکلهای دایره یا مربع باشد ولی اندازه استاندارد برای مسابقات باید 29 در 29 اینچ یا 74 در 74 سانتیمتر با 2 الی 4 اینچ لبه و کناره و به شکل مربع و روکش لاکی است .
"کاروم من" اسم مهره های بازی میباشد که عبارت است از 9 عدد مهره سفید و 9 عدد مهره مشکی صاف با رنگهای مختلف برای لغزندان روی چوب و صفحه مخصوص بازی
کاروم من در دو رنگ است که به طور سنتی، این رنگ ها سیاه و سفید می باشد. تک مهره معروف قرمز رنگ هم به نام ملکه یا کویین است.
طبق قوانین و شرایط فدراسیون کرام (آی سی اف) مهره ها نباید قطری بیش از 3.18 سانتی متر و کمتر از 3.02 سانتی متر داشته باشند، و ضخامت نیز باید بین 7 میلی متر و 9 میلی متر باشد ، با لبه های گرد و صاف ، و وزن نیز باید بین 5 الی 5.5 گرم باشد.
مهره ملکه
ملکه قرمز یا " مچ تیکر " قوی ترین مهره بازی است که در مرکز خطوط دایره ای بازی قرار می گیرد. بر اساس مقررات فدارسیون ، هر برد به وسیله ملکه 3 امتیاز به نمره کل بازیکن اضافه می کند .
بر اساس مقررات ، ابعاد مهره ملکه باید همانند دیگر مهره های کاروم من باشد.
از سال 1989 اولین مسابقات جهانی کاروم بین کشورهای هند، سری لانکا ، مالدیو ، آلمان، سوئیس و هلند برگزار شد که جایزه آن فقط یک کاپ نقره بود و این شروع حرفه ای این بازی در دنیا بود و در جهان به رسمیت شناخته شد
از قهرمان های این رشته می توان از واثیف عثمانی هندی تبار اسم برد که به مدت 6 سال قهرمان ملی هندوستان در این رشته بود . اکنون این مسابقات پشت سرهم در کشورهای مختلف اجرا م ...

نام: SinaRasol
تلفن: 09126868678
Email:
منطقه: تهران
آدرس: tehran

http://sib7.com

به اشتراک بگذارید:

تماس با آگهی دهنده (SinaRasol)
در مورد: لوازم بازی کاروم بورد

نام:

موبایل:

ایمیل:

پیام:

کلمات کلیدی:

لطفا از پرداخت وجه قبل از دریافت کالا یا خدمات خودداری نمایید. سایت ایفروش مسوولیتی در مورد آگهی ها ندارد

580
بازدید27/6/98
قایق ماهیگیری،قایق پلی اتیلن،قایق تفریحی

قایق ماهیگیری،قایق پلی اتیلن،قایق تفریحی
قایق پیشتاز – قایق ساخته شده از پلی اتیلن- قایق دوجداره به هیچ عنوان غرق نمی شود.        ارائه ...
واحد مهندسی و توسعه فروش محصولات پلی اتیلن،    مازندران،   تماس: 09117400518
قيمت: فروش بی واسطه و دست اول

27/6/98
قایق تفریحی،قایق ماهیگیری،قایق پیشتاز،قایق 4 نفره و 6 نفره

قایق تفریحی،قایق ماهیگیری،قایق پیشتاز،قایق 4 نفره و 6 نفره
قایق پیشتاز – قایق ساخته شده از پلی اتیلن- قایق دوجداره که به هیچ عنوان غرق نمی شود.    ارائه قایق پیشتاز ...
مهندس علی خدابنده،    مازندران،   تماس: 09117400518
قيمت: مناسب ترین قیمت

27/6/98

ماساژور بالشتی گوی چرخشی ، پشت گردنی در ماشین و منزل
اگر به دنبال یک ماساژور واقعی چرخشی شبیه ساز دست ، با قیمت خیلی مناسب و کیفیت ضمانت شده هستید حتما بخوانید ...
masoud،    تهران،   تماس: 09122499678
قيمت: 200000

27/6/98
ژل لاغری 3 روزه فقط کافیست یک بار امتحان کنید...

ژل لاغری 3 روزه فقط کافیست یک بار امتحان کنید...
ژل لاغری-کوچک کردن شکم و پهلو -بدون -دارو رژیم-ورزش- معجزه 2010    -----------------------------------------------------لاغری ...
مجید اوجاق زاده،    تهران،   تماس: 021-77629550--09127101533
قيمت: عمده وپخش28000 تومان

27/6/98
تصب میز بیلیارد (شهر بیلیارد) 09128480393

تصب میز بیلیارد (شهر بیلیارد) 09128480393
تولید و نصب میز بیلیارد بیش از 18 مدل    تولید میز بیلیارد از بهترین چوب و سنگ    تنها برند ثبت ...
شهر بیلیارد،    تهران،   تماس: 09128480393
قيمت: 6500000

27/6/98
نصاب میز بیلیارد (شهر بیلیارد) 09128480393

نصاب میز بیلیارد (شهر بیلیارد) 09128480393
شهر بیلیارد    فروش میز بیلیارد ایرانی و خارجی    نصب و جابجایی میز بیلیارد در تمام نقاط ایران ...
davood،    تهران،   تماس: 09128480393

27/6/98
نصب و فروش میز بیلیارد ۰۹۱۲۸۴۸۰۳۹۳

نصب و فروش میز بیلیارد ۰۹۱۲۸۴۸۰۳۹۳
شهر بیلیارد    فروش میز بیلیارد و میز اسنوکر ایرانی و خارجی    نصب میز بیلیارد و میز اسنوکر ...
davood،    تهران،  

27/6/98
نصب و فروش میز بیلیارد ۰۹۱۲۸۴۸۰۳۹۳

نصب و فروش میز بیلیارد ۰۹۱۲۸۴۸۰۳۹۳
شهر بیلیارد    نصب و فروش میز بیلیارد و میز اسنوکر    نصب و جابجایی میز بیلیارد و میز اسنوکر ...
davood،    تهران،   تماس: ۰۹۱۲۸۴۸۰۳۹۳

27/6/98
تولید و فروش اینترنتی و حضوری لوازم و تجهیزات ورزشی پیام گستر ورزش

تولید و فروش اینترنتی و حضوری لوازم و تجهیزات ورزشی پیام گستر ورزش
فروش اینترنتی و حضوری لوازم و تجهیزات ورزشی شامل : بسکتبال سقفی تاشو - بسکتبال متحرک - بسکتبال دیواری - میله ...
پیام گستر ورزش،    تهران،   تماس: 02166597648-02166428068-02166426853
قيمت: کارخانه

27/6/98
فروشگاه هایپرجیم عرضه کننده کفش های ورزشی

فروشگاه هایپرجیم عرضه کننده کفش های ورزشی
فروشگاه هایپرجیم با عرضه کفش های "مشابه اورجینال" از برند معروف نایک در مدل های زنانه و مردانه، این امکان را ...
hypergym،    تهران،   تماس: 02166198128
قيمت: 000000

27/6/98
فروش تردمیل های خانگی و باشگاهی به صورت نقد و اقساط

فروش تردمیل های خانگی و باشگاهی به صورت نقد و اقساط
فروشگاه تجهیزات ورزشی هایپرجیم    فروش انواع تردمیل های خانگی و باشگاهی به صورت نقد و اقساط    عرضه ...
hypergym،    تهران،  

27/6/98
هایپرجیم عرضه کننده کفش های ورزشی

هایپرجیم عرضه کننده کفش های ورزشی
فروشگاه هایپرجیم با عرضه کفش های "مشابه اورجینال" از برند معروف نایک در مدل های زنانه و مردانه، این امکان را ...
hypergym،    تهران،   تماس: 09122648409
قيمت: 00000

27/6/98
معرفی انواع تردمیل در مدل های متنوع

معرفی انواع تردمیل در مدل های متنوع
سایت «تردمیل آسیا» معرفی کننده انواع تردمیل با ویژگی های متفاوت اعم از خانگی و باشگاهی بوده که در نظر دارد ...
hypergym،    تهران،   تماس: 02166198128
قيمت: 0000

27/6/98
هایپرجیم عرضه کننده کتونی ورزشی

هایپرجیم عرضه کننده کتونی ورزشی
هایپرجیم عرضه کننده کتونی ورزشی    هایپرجیم عرضه کننده کتونی ورزشی در برندهای مختلف    «نایک، ...
hypergym،    تهران،   تماس: 09122648409
قيمت: 00000

27/6/98
فروشگاه تجهیزات ورزشی هایپرجیم

فروشگاه تجهیزات ورزشی هایپرجیم
فروشگاه تجهیزات ورزشی هایپرجیم    فروش انواع تردمیل خانگی و باشگاهی به صورت نقد و اقساط    عرضه ...
hypergym،    تهران،   تماس: 09122648409

27/6/98
فروش چادر مسافرتی، زیرانداز، کیسه خواب، میز و صندلی پارچه ای

فروش چادر مسافرتی، زیرانداز، کیسه خواب، میز و صندلی پارچه ای
فروش چادر مسافرتی، زیرانداز، کیسه خواب، میز و صندلی پارچه ای    طراحی، دوخت و فروش انواع چادر مسافرتی، ...
دنیای چادر،    كرج،   تماس: 02636609320

27/6/98
فروش التیمتر (ارتفاع سنج)دیجیتال وعقربه ای

فروش التیمتر (ارتفاع سنج)دیجیتال وعقربه ای
التیمتر(ارتفاع سنج) دیجیتال مچی ساخت کمپانی EMPEX-JAPAN    با دقت یک متربهمراه بارومتر (فشارسنج)-دماسنج ...
چگینی-شرکت صائن،    تهران،   تماس: 22900272-9 09124801951-09127095694
قيمت: www.saenco.com

27/6/98
ماساژور چشم6620روبیمکث Robimax

ماساژور چشم6620روبیمکث Robimax
ماساژور چشم6620    وسیله ای مناسب برای آرامش چشم،مغز    برای درمان نزدیک بینی و فرسودگی چشم با ...
سارا امیدوار مدیر ePishro.com،    كرج،   تماس: 09359416456
قيمت: 85000

27/6/98
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K15

دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K15
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K15    SBody MD-K15 EMS Slimming Body Suit    دستگاه SBODY یک دستگاه برای لاغری و ...
ژینا کالا،    تهران،   تماس: 02177091224

27/6/98
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K3

دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K3
دستگاه تناسب اندام EMS مدل SBody MD-K3    SBody MD-K3 EMS Slimming Body Suit    دستگاه SBODY مریدا یک دستگاه برای لاغری ...
ژینا کالا،    تهران،   تماس: 02177091224
1234567891011بعدي آخر(1 تا 20 از بیش از 1155 مورد)
فروش محصولات پزشکی عمده
تهران فن آور
تلفن:02188057847
کمپرسور اویل فری
ایران پمپ
تلفن:05138543311
سفره یکبار مصرف ضخیم پایدار
پایدار پلاستیک
تلفن:02156232314
دستکش جراحی استریل
سهند تجهیز نوین
تلفن:02133927760
فروش تونر فابریک کونیکا6500-7000-8000
ماشینهای اداری آرمان
تلفن:02188840852
فروش جی پی اس مولتی فرکانس شمیم
شركت ایران توتال
تلفن:02186093142
خرید موکت عمده
شرکت کالارسان هوشمند
تلفن:02133157000
خریدار کتاب
كيوان بخشى
تولید و فروش عمده لباس زنانه و دخترانه
اسماعیل بوستانی
تلفن:09124397681