Search

شنبه 2 بهمن 1400

منو

آگهي هاي صنعت

صنعت » لوازم صنعتی

ازن ژنراتور

ازن ژنراتور دستگاهی که با تبدیل اکسیژن به ازن زمینه ضدعفونی و گندزدایی هوا، آب و فاضلاب را فراهم می نماید.
ازن ژنراتور چیست
ازن ژنراتور ، دستگاهی است مشتمل بر تجهیزات مکش گاز اکسیژن با فرمول O2 و تبدیل آن به گاز ازن با فرمول O3 که وظیفه ضدعفونی، استریل کردن، تصفیه آلایندگی آب، فاضلاب، هوا و هر محیطی که به آن تزریق شود را از طریق شکستن بافت باکتریها، ویروس ها، انگلها، قارچ ها و …. بر عهده دارد.

ازن یک اکسیدکننده و ویروس کش بسیار قوی و ماده ای موثر برای گند زدائی یا ضد عفونی نمودن آب جهت مناسب نمودن برای شرب و سایر مصارف مانند تصفیه آب استخرها و مصارف صنعتی می باشد. همچنین استفاده از دستگاه ازن ساز یکی از موثرترین روش های غیر فعال کردن پاتوژن ها است.

ازن ساز برای تصفیه هوا
درون دستگاه ازن ساز تصفیه هوا، در واقع هوا از یک طرف توسط دستگاه مولد ازن مکیده می شود و سپس آن را از ناحیه ای عبور می دهد که تخلیه های الکتریکی O2 را به O3 تبدیل می کنند.

هنگامی که هیچ حیوان یا انسان در آنجا حضور ندارد دستگاه در داخل یک اتاق یا وسیله نقلیه قرار می گیرد و روشن میشود. بعد از مدت زمان مشخصی (بستگی به سطح بو و اندازه اتاق) دستگاه خاموش می شود.

ازن ژنراتور
پس از مدتی درهای اتاق یا وسیله نقلیه باز می شود تا هوای آن محیط تازه شود. بعد از اینکه گاز به طور کامل از بین رفت ، ورود به اتاق ایمن خواهد بود. ازن به ویژه برای تمیز کردن هوا و از بین بردن بوی دود مؤثر است. ازن طولانی مدت باقی نمی ماند و گاز به سرعت به اکسیژن دو اتمی تبدیل می شود. از این روش برای ضدعفونی کردن پارچه ها در حین شستشو نیز استفاده می شود.

ازن ژنراتور برای تصفیه آب
ازن به دلیل خاصیت ضد عفونی و اکسیداسیون عالی برای تصفیه آب آشامیدنی بسیار استفاده می شود. ازن خروجی از دستگاه ازن ژنراتور تصفیه آب را می توان در چندین نقطه در سراسر سیستم تصفیه مانند مراحل پیش اکسیداسیون ، اکسیداسیون میانی یا ضد عفونی نهایی اضافه کرد.

معمولاً استفاده از اوزون ژنراتور برای قبل از اکسیداسیون ، قبل از فیلتر شنی یا فیلتر کربن فعال، توصیه می شود. این فیلترها پس از اوزونیزاسیون می توانند مواد آلی باقی مانده را حذف کنند و برای ضد عفونی نهایی مهم هستند.

این ترکیب چندین مزیت دارد:

دفع مواد آلی و معدنی
دفع میکروب آلاینده ها مانند سموم دفع آفات
تقویت روند لخته سازی / انعقاد-جداسازی
ضد عفونی پیشرفته و کاهش فرآورده های ضد عفونی کننده
از بین بردن بو و طعم نامطلوب آب
ازن ژنراتور تصفیه آب و فاضلاب
مزایای استفاده از ازن ژنراتور
امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون دانش و تکنولوژی در استفاده از سیستم ازن زن، این گاز ناپایدار به عنوان قوی ترین اکسید کننده و ضدعفونی کننده شناخته شده است. از این رو از گاز ازن بواسطه دستگاه های ازن ساز در زمینه تصفیه آب کارخانه های آب معدنی، تصفیه و ضدعفونی کردن آب استخرهای شنا، گندزدایی فاضلاب و پساب های صنعتی مانند: پتروشیمی، پزشکی، آزمایشگاهی، نساجی، دامداری و…. میتوان استفاده کرد.

ازن و کلر هردو به عنوان ضد عفونی کننده و گندزدا در واحدهای تصفیه هوا ، آب و فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرند و مکانیسم عملکرد هر دو در ضدعفونی کردن شبیه همدیگر است ولی با توجه به معایبی که در استفاده از کلر ( هم گاز کلر یا و هم پودر کلر) وجود دارد استفاده از دستگاه ازن ژنراتور ایمن تر ، سالم تر و مقرون به صرفه تر از کلریناتور خواهد بود.

دستگاه ازن ساز
مهمترین مزایای استفاده از دستگاه ازن ساز در ادامه آمده است:

بالا بودن قدرت اکسید کنندگی ازن ( تا ۵۰ برابر قوی تر از کلر)
تاثیر گذاری ازن تولید شده توسط دستگاه ازن ژنراتور بر طیف گسترده‌ای از میکروارگانیزمها شامل
کاهش ۷۰ تا ۹۰ درصدی در استفاده از مواد شیمیایی و در نتیجه عدم سوزش در بینی و چشم
میکروب‌ها، باکتریها (تا ۳۱۲۵ برابر سریعتر از کلر) و ویروس‌ها (۱۰۰۰-۶۰۰ برابر سریعتر از کلر)
قدرت ضد عفونی بالا ازن حتی در غلظت کم
از بین بردن پاتوژن‌های مقاوم نسبت به کلر توسط دستگاه ازن ساز
سازگار بودن ازن با محیط زیست و عدم تولید پساب‌های زیان بار برای محیط زیست
کاهش هزینه انتقال و ذخیره مواد شیمیایی خطرناک
بهبود ظرفیت فیلتر و مواد منعقدکننده، کاهش استفاده از منعقدکننده‌ها و کاهش احیاء فیلتر
کاهش مصرف آب به علت افزایش کیفیت آن
موثر بودن فرایند ازن زنی در زمان کم (۱۰ تا ۳۰ دقیقه)
اکسیداسیون مواد معدنی نظیر آهن، منگنز، سیانیدها، سولفید‌ها و نیتریت‌ها و انعقاد جامدات محلول برای خالص نگهداشتن آب
جلوگیری از انتقال بیماریها مانند حصبه، وبا، هپاتیت، بیماریهای قارچی و پوستی توسط گاز ازن تولید شده توسط دستگاه ازن ژنراتور
بی خطر بودن برای کاربر و اپراتور
عدم تغییر pH آب توسط ازن تزریقی توسط دستگاه تصفیه ازن
افزایش اکسیژن در آب و محیط استخر و ایجاد شفافیت مضاعف در آب
خنثی کردن بوی بد، مزه و رنگ توسط دستگاه اوزون ساز
از بین رفتن مشکلات ایمنی حمل و نقل و ذخیره سازی به دلیل تولید گاز ازن در محل
حذف هزینه ماهانه مواد شیمیایی و دفع مواد زائد و در نتیجه مقرون به صرفه و موثر بودن آن با توجه به تولید الکتریکی آن در محل
عدم تولید هر گونه محصول جانبی هنگام تبدیل شدن به اکسیژن
باقی نماندن هیچ گونه ماده اضافی بعد از فرآیند ازناسیون به دلیل تجزیه شدن سریع ازن
کاهش یا حذف تعمیرات استخر، مانند زنگ زدن یا خوردگی تجهیزات و دیواره های داخلی استخر ناشی از مواد شیمیایی قوی مثل کلر یا جوش‌شیرین
کاربرد ازن ژنراتور
مزایای اصلی گاز ازن
گاز ازن در طیف وسیعی از pH اثر دارد و به سرعت با باکتریها ، ویروس ها و تک یاخته ها واکنش نشان می دهد و از خاصیت میکروب کشی بیشتری نسبت به کلرزنی برخوردار است. دارای قدرت اکسید کننده بسیار قوی و زمان واکنش کوتاه است.
فرآیند تصفیه مواد شیمیایی را به آب اضافه نمی کند.
گاز اوزون می تواند طیف گسترده ای از مشکلات معدنی ، آلی و میکروبیولوژیکی و مشکلات طعم و بو را از بین ببرد. عوامل میکروبیولوژیکی شامل باکتری ها ، ویروس ها و تک یاخته ها مانند Giardia و Cryptosporidium از این دسته محسوب میشوند.
عملکرد ازن ژنراتور
ازن مولکول غیر آلی با سه اتمی اکسیژن است که به شکل گاز در لایه بالایی جو زمین انباشته شده است و همه از آن به عنوان لایه محافظی در مقابل اشعه زیان آور ماوراء بنفش خورشید می شناسند. در واقع این گاز زمانی تشکیل میگردد که مولکولهای O2 توسط پرتوهای فرابنفش یا قوس الکتریکی به ۲ اتم اکسیژن مجزا تفکیک میشود. این اتم های آزاد اکسیژن می توانند در گروه های سه تایی ترکیب شده و ازن را به وجود آورند.

پس از تولید ازن درون دستگاه ازن ژنراتور ، واکنش آن با یک مولکول آلاینده کربن (آلی) با زنجیره بلند (آلاینده) و با تجزیه طولانی تر از مولکولهای کمتر پیچیده (و معمولاً کمتر مضر) از طریق فرآیندی به نام اکسیداسیون ، تجزیه می شود. ازن که با سایر مولکول ها واکنش نشان نداده، با گذشت زمان به اکسیژن تجزیه می شود.

البته کارشناسان بهداشت هشدار می دهند که کنترل شرایط لازم است تا اطمینان حاصل شود که هیچ فرد یا حیوان خانگی در معرض مقادیر بالای ازن قرار نگیرد.

ازن استریل بعنوان برترین شرکت تولید کننده دستگاه ازن ژنراتورهای صنعتی ، بیمارستانی ، خانگی ، داخل ماشین ، ازن ساز هتل و … در ادامه شما را با مکانیزم عملکرد سیستم تزریق اوزون آشنا می نماید و در ادامه به شما توضیح خواهیم داد سیستم کلد پلاسما ضدعفونی هوا چه تفاوت هایی با سیستمهای ازن ساز صنعتی دارد.

روشهای تولید ازون
گاز ازن به چند روش تولید می شود. در ادامه به شرح این روش ها پرداخته شده است.

تخلیه الکتریکی و کاربرد آن در ازن ژنراتور
روش های تولید ازن در طبیعت متفاوت است لیکن در ادامه به روش تخلیه الکتریکی که هم از لحاظ اقتصادی بصرفه است و هم در مقیاس انوبه قابل انجام است اشاره می نمائیم .

با اعمال یک ولتاژ الکتریکی بالا به دو رسانا و ایجاد جرقه و تخلیه الکتریکی بین آن دو، انرژی لازم به مولکول های اکسیژن O2 که در اطراف جرقه هستند داده میشود. این انرژی میتواند پیوند مولکولی O2 را شکسته و آن را ۲ دو اتم اکسیژن تبدیل کند. هر کدام از این اتم های اکسیژن میتوانند با یک مولکول اکسیژن O2 پیوند برقرار کرده و به مولکول O3 یا همان اوزون تبدیل شوند.

تولید ازن در ازن ساز
به این نحوه تولید ازن کرونا دیس شارژینگ گفته می شود و معنی آن ازن ژنراتور مبتنی بر تخلیه کرونا می باشد.

هر جرقه الکتریکی میتواند مقادیری اوزن تولید کند مثلا وقتی رعد و برق میزند مقادیر بسیار زیادی ازن تولید میشود. این یکی از دلایلی است که پس از یک رعد و برق بوی تازگی و پاکی هوا حس میشود.

تولید تجاری ازن از نور ماوراء بنفش
ازن تولیدی توسط دستگاه ازن زن برای کاربردهای تجاری و صنعتی دقیقا به همان روشی که ازن در طبیعت تولید میشود ، قابل تولید است. برای تولید ازن از لامپ های یو وی با معادل انگلیسی UV با فشار کم و طول موج کوتاه در دستگاه ازن ژنراتوراستفاده میکنند این لامپ های نور UV را در دو پیک ۱۸۵ و ۲۵۴ نانومتر تولید میکنند.

در طول موج ۱۸۵ نانومتر مولکولهای اکسیژن فوتولیز شده و ازن تولید میشود ولی در طول موج ۲۵۴ نانومتر نور ماوراء بنفش تولیدی باعث از بین رفتن باکتری ها و مواد میکروبی می شود.

تولید ازن در ازن ژنراتور
لامپ uv به طور معمول در یک محفظه استیل یا آلومینیومی قرار میگیرد و با عبور جریان هوا یا گاز اکسیژن خالص از این محفظه ضمن تابش نور uv با طول موج ۱۸۵ نانومتر باعث فوتولیز مولکول اکسیژن شده و ازن تولید میگردد.

تولید دستگاه ازن ژنراتور کار پیچیده ای نیست . اجزای لازم برای تولید ازن ساز عبارتند از:

لامپ یو وی (UV) 185 نانومتر
فن یا پمپ هوا تحت عنوان کمپرسور برای تزریق و جریان هوا در طول محفظه
محفظه ای از جنس آلومینیوم یا استیل
ترانسفورماتورجهت روشن کردن لامپ UV
کاربردهای اوزون ساز
ازن به عنوان قویترین اکسید کننده و ضدعفونی کننده شناخته شده است. لذا از گاز ازن خروجی از ازن ژنراتور بمنظور تصفیه آب کارخانه های آب معدنی، تصفیه و ضدعفونی کردن آب استخرهای شنا، گندزدایی فاضلاب و پساب های صنعتی مانند: پتروشیمی، پزشکی، آزمایشگاهی، نساجی، دامداری و…. استفاده می شود. مطلب ازن ژنراتور پزشکی را پیشنهاد می نمائیم مطالعه فرمائید.

در واقع ازن به دلیل ساختار ناپایداری که دارد، پس از انجام ضدعفونی و گذشت زمان کوتاه به اکسیژن تبدیل می شود. لذا باقی مانده ای بر جا نمی گذارد. این خصوصیت خارق العاده ازن موجب استفاده گسترده آن شده و ازن را در گروه ضدعفونی کننده های ارگانیک قرار داده است.

این مزایا شالوده ذهنی مدیریت شرکت ازن استریل را در جهت ورود در زمینه تولید و ساخت دستگاه های ازن ساز تشکیل می دهد.

ماهیت واکنشی ازن باعث می شود که اکسید شدنی ایده آل ، برای تصفیه هوا و آب باشد. از کاربردهای ازن ساز میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

استفاده از دستگاه ازن ساز از بین بردن انواع باکتریها و ویروس ها.
فیلتر کردن فلزات سنگین (مانند آهن و منگنز).
از بین بردن رنگ آب مثلاً مانند رنگ زرد ناشی از (Tanin)
از بین بردن بوی شبیه تخم مرغ فاسد شده از آب. (بدلیل وجود داشتن سولفید هیدروژن)
ایجاد ترکیبات آلی را برای تشکیل ترکیباتی که می توانند به راحتی فیلتر شوند و به آب تبدیل شوند.
استفاده از دستگاه ازن ژنراتور بمنظور از بین بردن بوی بد هوا و دود سیگار
مزایای دستگاه ازن ساز
استفاده از ازن ساز به جای کلرزن
کاربرد اصلی ازن در صنعت تولید به این واقعیت بستگی دارد که به عنوان یک ماده اکسید کننده ، ۱٫۵ برابر از کلر قوی تر و بهینه تر است و نسبت به کلر و سایر ضد عفونی کننده های موجود، در یک طیف بسیار گسترده تر برای از بردن جانواران کوچک و میکروسکوپی موثرتر است.

ازن توانایی از بین بردن انواع عوامل بیماری زا و باکتری هایی مانند Listeria و Escherichia coli که از طریق خوردن غذاهای آلوده به بدن وارد میشود را دارد. ازن مواد غذایی را خیلی سریعتر از ضد عفونی کننده های سنتی مانند کلر از بین میبرد و هیچ ماده شیمیایی در آن باقی نمی ماند .

اوزون یک مولکول پر انرژی است. نیمه عمر آن در آب در دمای اتاق تنها ۲۰ دقیقه است و این ازن اضافی با اکسیژن تجزیه میشود بدون اینکه ضرری داشته باشد. همچنین می تواند از آن برای بازیافت آب استفاده میشود.

قطعات ازن ژنراتور
کرونا سل یا راکتور تولید ازن
این سلول به شکل صفحه ای یا لوله ای ساخته می شود و از دو رسانا برای کاتد و آند که یک دی الکتریک در بین آنها قرار گرفته است، استفاده می نماید.

ترانسفورماتور ولتاژ بالا
ترانسفورماتور ولتاژ بالا درون دستگاه ازن ساز جهت ایجاد جرقه بین الکترودهای سلول کرونا مورد استفاده قرار میگیرد.

مولد فرکانس بالا
برای تولید ازون به یک ولتاژ متناوب با فرکانس بالا نیاز است. با همان فرکانس برق شهر نیز ازن ژنراتور می تواند کار کند اما چون فرکانس پایینی دارد سایز دستگاه و ترانسفور ماتور ولتاژ بالای بزرگی می باید مورد استفاده قرار گیرد به همین دلیل از یک مولد فرکانس بالا استفاده میکنند.

اجزای ازن ژنراتور
مکانیسم عملکرد ازن ژنراتور
مکانیسم عملکرد دستگاه ازن ساز براساس خاصیت اکسیدکنندگی ازن است. این مولکولهای ناپایدار خاصیت اکسیدکنندگی قوی دارند و دیگر مولکولها را اکسید میکنند. این ویژگی ازن باعث شده که از آن به عنوان ماده‌ای برای تصفیه در زمینه‌های مختلفی چون تصفیه فاضلاب شهری، تهیه آب آشامیدنی، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و نساجی استفاده شود. مهم­ترین فایده ازن ویژگی تمیز بودن آن است، زیرا مواد را اکسید می‌کند بطوریکه تقریبا محصول جانبی تولید نمی‌کند.

از طرفی ازن دارای بوی قابل تشخیصی است و از این رو غلظت‌های خیلی کم آن نیز قابل درک است و این باعث ایمنی کارکرد با ازن می‌شود. ازن می‌تواند بو و میکرو ارگانیزم‌هایی چون ویروس، قارچ و باکتری را اکسید و از بین ببرد.

مشخصات فنی دستگاه ازن ساز
پکیج تزریق ازن شرکت ازن استریل دارای کمپرسور پکیج تناوبی جهت تامین هوای ژنراتور ازن می باشد.
متخصصین این شرکت در تولید دستگاه ازن ساز از انژکتور مخصوص گاز ازن از جنس های UPVC و PTFE مقاوم در برابر گاز ازن استفاده می نمایند.
در تولید سیستم های تزریق ازن شرکت ازن استریل از شیر یکطرفه مخصوص ازن جهت جلوگیری از بازگشت گاز ازن به داخل دستگاه ازن زن (Ozone Check Valve)استفاده شده است.
در تمامی دستگاه های ازن ساز از مخزن واکنش گاز ازن در آب دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی استفاده شده است.
سیستم های تولید ازن این شرکت از قابلیت کنترل جریان ازن جهت جلوگیری از برگشت آب به داخل سیستم توسط یک سیستم پیشرفته بهرمند هستند.
شیلنگ های مورد استفاده در دستگاه های اوزن ژنراتور که می بایست ازن را به درون استخرهای پروش ماهی و یا ازن ساز مرغداری تزریق نمایند دارای جنس تفلون مقاوم در برابر خوردگی جهت انتقال گاز هستند.
روش کار دستگاه ازن ساز
دستگاه اوزون ساز بعد از خرید از یکی از شرکت های سازنده ازن ژنراتور شامل راکتور (سلول های پره ای مولد ازن)، ترانس های ولتاژ بالا، کمپرسورهای قابل تنظیم هوا، شیلنگها، درگاه خروجی ازن (ozone out put)، چراغ چشمک زن تولید ازن مجزا از برق دار بودن دستگاه، یک تایمر زمان بندی جهت تنظیم مدت کارکرد دستگاه و همچنین به درخواست مشتری دارای ولوم های تنظیم حجم خروجی کمپرسور در داخل دستگاه می باشد (حتما در هنگام تنظیم ولوم های کمپرسور دستگاه را خاموش کنید).

محل قرارگیری ولوم های تنظیم مقدار خروجی ازن

چنانچه ازن ژنراتور خود را از شرکت ازن استریل خریداری کرده باشید، دستورالعمل نحوه تنظیم تایمر و ولوم افزایش و کاهش ازن به همراه دستگاه اوزون ساز ارسال شده است که با کمک آن می توانید در استفاده های ضدعفونی لوازم، لباس ها و سطوح از حالت کارکرد دائم (با قرار دادن تایمر در مد کارکرد با مقیاس ساعت یا دقایق طولانی) کمک بگیرید و در موارد استفاده تصفیه هوا زمان استفاده را محدود کنید.

افزایش و کاهش ولوم تزریق ازن ژنراتور
موارد ضروری جهت استفاده از دستگاه ازن ژنراتور
نکات مهمی که باید بهنگام استفاده از دستگاه ازن ساز حتما با دقت به آنها توجه کنید ذبلا برای شما تشریح کردیده است.

در حالت روشن کردن پاور دستگاه ازن زن فقط برق دار می شود. در حالت روشن کردن کمپرسور تایمر و خروجی ازن شروع به کار می کند.
در هنگام حضور جانداران و گیاهان و تابلوهای نفیس در فضای بسته، از دستگاه ازن ساز برای تصفیه هوا استفاده نکنید. در فضاهای بسته و بدون جریان هوا از استفاده دستگاه نزدیک افراد دارای آسم، آلرژی،مشکلات ریوی و کودکان زیر دو سال خودداری نمایید.
برای ضدعفونی هوا و سطوح و بوزدایی در محیط بسته ۱۵۰ مترمربع الی ۲۰۰ مترمربع بدون حضور شخص دستگاه را به مدت ۲ الی ۳ ساعت روشن نگه دارید و ۲۰ دقیقه بعد از خاموش شدن دستگاه ازن ژنراتور وارد محیط شوید.
برای ضدعفونی هوا و جلوگیری از انتقال بیماری های واگیر در مکان های پرتردد و حضور تهویه های مناسب دستگاه به صورت مداوم روشن باشد.
برای ضدعفونی وسایل شخصی آن ها را داخل کیسه نایلونی بزرگ قرار دهید و به مدت سه الی ۵ دقیقه خروجی دستگاه را به داخل آن انتقال دهید.
برای ضدعفونی خودروهای کوچک ۵ دقیقه، خودروهای شاسی ۷ دقیقه، مینی بوس ۱۰ دقیقه و اتوبوس ۲۰ دقیقه از دستگاه اوزون ساز استفاده کنید. (ازن ژنراتور خودرو)
خروجی دستگاه ازن ژنراتور را مستقیما استنشاق نکنید.
با وجود فیوزها و اعمال مسائل حفاظتی در ساخت دستگاه، برای احتیاط بیشتر از تکانه های شدید به دستگاه خودداری کنید و تابلوی دستگاه را به سیم ارت وصل کنید.
دستگاه را روی میز یا مکانی بالاتر از سطح زمین قرار دهید
دستگاه اوزون ژنراتور را بالاتر از مخازن آب قرار دهید و از ورود آب به درون یا اطراف دستگاه جلوگیری کنید.
در هنگام برق دار بودن دستگاه از باز کردن درب و بخصوص تماس با سلول پره ای داخل دستگاه به جد اجتناب کنید.
هوای محیط و ورودی به دستگاه ازن زن عاری از رطوبت باشد
درصورت بروز مشکل فنی با شرکت تماس حاصل نموده تا راهنمایی های لازم را دریافت کنید.
طریقه استفاده ازن ژنراتور برای ضدعفونی کردن میوه و سبزیجات
ابتدا میوه یا سبزی را آبکشی نموده تا گل و لای احتمالی موجود روی آن از بین برود. پس از آن به میزان دو برابر حجم میوه ها یا سبزیجات ظرف یا سینک ظرفشویی را از آب پر می کنیم. میوه و سبزی را داخل آب قرار داده به طوری که کاملا در آب غوطه ور شوند. نازل ازن را در آب و در نزدیکی کف ظرف قرار می دهیم.

دستگاه اوزون ساز را به برق متصل نموده و روشن می نماییم. با چرخاندن کلید استارت دستگاه شروع به کار نموده و عمل آنتی باکتریال کردن انجام می گردد. پس از پایان مدت زمان ازن زنی دستگاه ازن ژنراتور را خاموش کرده و میوه و سبزیجات را آب کشی می کنیم. پس از اتمام مراحل میوه ها یا سبزیجات مورد نظر کاملا آنتی باکتریال شده و آماده مصرف می باشد.

روش تزریق ازن به آب با استفاده از دیفیوزر
مدت زمان مورد نیاز برای ضدعفونی و اکسیداسیون مواد در آب توسط ازن نسبت به کلر با غلظت تزریق مشابه، حدود ۰.۶۶ برابر است که این سرعت بالای اکسیداسون و ضد عفونی، یک مزیت مهم در استفاده از ازن بجای کلر محسوب می شود. البته سرعت اکسیداسیون به عواملی مانند دما و pH آب نیز بستگی دارد.

ازن گازی بسیار ناپایدار بوده و پس از گذشت چند دقیقه (در قدرت های بالا نهایتاً ۳۰ دقیقه) تجزیه شده و از بین می رود. البته سرعت تجزیه ازن نیز به عواملی مانند شیمی آب، دما و pH بستگی دارد.
در این روش، گاز ازن خروجی از دستگاه ازن ژنراتور از زیر یک ستون بلند آب بوسیله “سنگ حباب” و یا لوله ای که چندین سوراخ روی آن ایجاد شده و یا دیفیوزر شیشه ای، وارد آب می شود.

نکته مهمی که در این خصوص می بایست در نظر داشت، ارتفاع ستون آب است. برای اثربخشی ازن در آب، ارتفاع ستون آب می بایست بین ۳ تا ۱۰ متر باشد. در مصارف خانگی این ارتفاع می تواند کمتر هم باشد.

با توجه به سادگی این نوع تزریق، این روش کماکان در مخازن ذخیره خروجی چاه های آب برای از بین بردن بو و مقادیر جزئی آهن و منگنز، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. با گذشت زمان و با تشکیل رسوبات روی دیفیوزر تزریق، لازمست تا دیفیوزر تزریق ازن تعویض شود.

شمای یک سیستم کامل تزریق ازن توسط دیفیوزر را می توانید در شکل زیر ملاحظه کنید :

سیستم کامل تزریق ازن توسط دیفیوزر
اتصال دستگاه ازن ژنراتور به اکسیژن ساز
ابتدا از بی برق بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید.
خروجی ازن با نام درج شده ozone output را روی بدنه دستگاه پیدا کنید.
درب دستگاه را باز کرده و شیلنگ مخالف وصل شده به قسمت ozone output را که یک سر دیگر آن به خروجی کمپرسور وصل شده است را انتخاب کنید.
شیلنگ را از خروجی کمپرسور هوا خارج کرده و به ورودی اکسیژن oxygen input از سمت داخل دستگاه اوزون ساز وصل کنید. حال می توانید با کپسول اکسیژن یا اکسیژن سازی که تهیه کرده اید به وسیله یک کمپرسور خارجی اکسیژن را از اکسیژن ساز به درون سلولهای ازن ساز هدایت کنید.
در دستگاههایی با گرم های بالاتر فقط کافیست بعد از قطع کردن برق دستگاه خروجی کپسول اکسیژن را (بدون نیاز به کمپرسور) به قسمت air input یا oxygen input وصل کرده و پروسه ازن سازی را انجام دهید.
اتصال ازن ژنراتور به اکسیژن ساز
(برای اطلاع از قابلیت انجام روش گرم های بالا با کارشناسان ما تماس بگیرید.)

قیمت ازن ژنراتور
اینکه شما بخواهید یک دستگاه پکیج تزریق ازن یا ازن ساز بخرید باید ابتدا قیمت را بدانید . قیمت اوزون ژنراتور به کیفیت قطعات مصرفی در تولید بدنه و کیفیت تجهیزات داخلی آن بستگی دارد . برای تولید ازن ژنراتور برخی قطعاتی که همواره مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

شیشه کواتز مورد استفاده جهت ایجاد جرقه الکتریکی ، کمپرسور باد جهت دمیدن ازن تولیدی به خارج از باکس اوزوزن ساز ، جنس شیلنگهای تفلون و یا پی وی سی که در مقابل ازون مقاوم باشند و سیستم و یا شیر یک طرفه کننده هوا جهت جلوگیری از بازگشت آب به داخل رآکتور مخصوصا دز اوزوزن ژنراتورهای استخرهای پرورش ماهی ، نوع خنک کننده اعم از رادیاتور و یا سیستم های فن و وجود یا عدم وجود جت فن جهت خنک کاری شیشه و اتصالات دستگاه تزریق ازن

ما در شرکت ازن استریل سعی میکنیم بهترین ها را برای شما فراهم کنیم . در صورت نیاز به سفارش پکیج تزریق اوزون دارای کیس یا باکس استیل این شرکت براحتی میتواند دستگاه اوزون ساز با جعبه استیل تحویل شما دهد . در اینصورت قیمت ازن ژنراتور کمی بالاتر خواهد رفت .

جهت دریافت لیست قیمت و استعلام قیمت سیستم ازون ژنراتور اعم از پلاسما و صنعتی و یا خانگی با همکاران من در واحد فروش ازن ژنراتور شرکت ازن استریل تماس بگیرید .

نحوه ساخت ازن ژنراتور
نحوه ساخت دستگاه ازن ژنراتور کاری است که علاوه بر نیاز به علم کافی، نیاز به تجربه بالایی نیز دارد چرا که در صورت عدم آگاهی از نحوه ارتباط بین اجزای مختلف دستگاه ازن ساز و عدم تسلط به تابلو کنترل جریان برق می تواند بهنگام کار دائمی بدلیل گرمای زیادی که درون رآکتور بدلیل جرقه های وسیع و پر قدرت تولید می شود باعث آتش سوزی و ایجاد حریق گردیده و صدمات اساسی به کارفرما وارد نماید.

ما پیشنهاد می نمائیم برای آگاهی از نحوه ساخت دستگاه اوزون ساز با همکاران من در واحد فنی شرکت ازن استریل تماس حاصل نموه و با حضور در کارگاه تولید کننده دستگاه اوزون ساز به این مهم دست یابید. در صورت درخواست می توانید فیلم نحوه ساخت ازن ژنراتور را از همکاران من دریافت نمائید لیکن باز هم تاکید می نمائیم صرف دانستن نحوه ساخت این دستگاه بظاهر ساده بدلیل خطرات آتی جهت آشنایی با مفاهیم مرتبط با نحوه محاسبه ظرفیت ها و نحوه تولید اوزون ژنراتور از اقدام به تولید بدون شرکت در دوره های آموزشی ساخت دستگاه ازون ژنراتور خودداری فرمائید.

ازن ساز صنعتی
مدت زمان طولانی است که ازن برای ضد عفونی آب آشامیدنی در صنعت آب شهری در اروپا استفاده می شود و توسط تعداد زیادی از شرکت های تصفیه آب مورد استفاده قرار می گیرد ، جایی که ظرفیت تولید ازن بیش از ۱۰۰ کیلوگرم در ساعت رایج است.

از آنجا که ازن از اکسیژن ساخته شده و در نهایت به اکسیژن تبدیل میشود، استفاده از آن ردی از خودش به جای نمیگذارد. هنگامی که ازن باکتری ها یا آلاینده های مضر را تجزیه کرده و از بین میبرد، بر خلاف اکثر مواد ضد عفونی کننده ، هیچ گونه مواد فرعی از خودش تولید نمیکند.

کاربرد ازن ساز صنعتی
از ازن ژنراتور صنعتی در تقریبا تمام صنایع میتوان استفاده کرد. برای انجام ضد عفونی در مواردی نظیر تصفیه و پالایش آب ، دامداری ها و مرغداری ها، استخرهای پرورش ماهی، استخر های شنا، سردخانه ها، بیمارستان ها و مراکز پزشکی، رستوران ها، صنایع و سایر کارخانجات میتوان از ازن ژنراتور صنعتی استفاده کرد.

از ازن سازهای صنعتی برای مصارف زیر میتوانید استفاده کنید:
تصفیه و ضدعفونی آب آشامیدنی، آب استخر و پساب ها
تصفیه و سم زدایی آب و فاضلاب گلخانه ها و مراکز کشاورزی
ضد عفونی کردن و استریل محیط های بیمارستانی و پزشکی
استفاده از دستگاه اوزون ساز صنعتی در ضدعفونی و استریل کردن آب و سطح آکواریوم و استخرهای پرورش ماهی
ضدعفونی و استریل کردن آب و هوا و کلیه سطوح در منزل و کارخانه های صنعتی
ضدعفونی و استریل لوازم شخصی و پزشکی
حذف رنگ، بو، مزه نامطبوع آب های شرب و صنعتی
از بین بردن کامل بوی نامطبوع محیط‌های صنعتی و کارخانجات
میکروب کشی و ضدعفونی محیط مرغداری ها، دامداری های دام و طیور
استفاده در صنایع تولید و بسته بندی و نگهداری مواد غذایی
قابلیتهای اوزون ژنراتور صنعتی
ازن قابلیت متلاشی کردن ساختار و از بین بردن کامل میکروارگانیزم های مختلف که شامل انواع باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها، مخمرها و اسپورها ( هاگهای ) منتشر شونده توسط آب و هوا را دارا است. و با اکسید کردن و حذف مواد مضر و خطرناکی مانند فنل ها و نیترات ها، آمین ها، اوره، سیانیدها، سموم کشاورزی و فلزاتی مانند منگنز، آهن و … همچنین با کاهش COD در تصفیه و ضدعفونی آب و هوا بسیار کارآمد می باشد.

بارزترین ویژگی ازن ویژگی تمیز بودن آن است، زیرا مواد را اکسید می‌کند بطوریکه تقریبا ماده یا محصول جانبی تولید نمی‌کند. از طرفی ازن دارای بوی قابل تشخیصی است و از این رو غلظت‌های خیلی کم آن نیز قابل درک است و این باعث ایمنی کارکرد با ازن می‌شود.

کاربرد ازن در صنعت
ازن ساز صنعتی تولید شده توسط شرکت ازن استریل به عنوان اکسید کننده قوی، برای حذف مواد شیمیایی و گازهای مضر و همچنین حذف هر گونه ویروس و باکتری و قارچ استفاده می شود. با تزریق ازن از طریق دستگاه ازن ساز در هوا یا آب، با غلظت های متفاوت میتوان یک ضدعفونی مؤثر انجام داد.

مشخصات فنی دستگاه اوزون ساز صنعتی
کمپرسور پکیج تناوبی جهت تامین هوای ازن ژنراتور صنعتی
انژکتور مخصوص گاز ازن از جنس های UPVC و PTFE مقاوم در برابر گاز ازن
شیر یکطرفه مخصوص ازن جهت جلوگیری از بازگشت گاز ازن به داخل دستگاه (Ozone Check Valve)
مخزن واکنش گاز ازن در آب، مقاوم در برابر خوردگی
سیستم کنترل جریان ازن جهت جلوگیری از برگشت آب به داخل سیستم مولد ازن
شلنگ تفلون مقاوم در برابر خوردگی جهت انتقال گاز
مزایای استفاده از اوزون ژنراتور صنعتی
ازن و کلر هر دو به عنوان ضد عفونی کننده و گندزدا در واحدهای تصفیه آب و فاضلاب مورد استفاده قرار میگیرند. مکانیسم عملکرد هر دو در ضد عفونی کردن مشابه یکدیگر است ولی با توجه به مشکلاتی که در استفاده از کلر ، به صورت گاز یا مایع، وجود دارد استفاده از ازن مقرون به صرفه تر خواهد بود.

دستگاه اوزون ساز صنعتی
قدرت اکسید کنندگی زیاد ( تا ۵۰ برابر قوی تر از کلر)
دستگاه ازن ژنراتور صنعتی قدرت ضد عفونی بالا حتی در غلظت کم را داراست.
عدم تولید ماده اضافی‌ بعد از انجام ازناسیون به دلیل تجزیه شدن سریع ازن
تاثیر گذاری بر طیف گسترده‌ای از میکروارگانیزمها شامل میکروب‌ها، باکتری‌ها (تا ۳۱۲۵ برابر سریعتر از کلر) و ویروس‌ها (۱۰۰۰-۶۰۰ برابر سریعتر از کلر)
کاهش یا حذف تعمیرات استخر، مانند زنگ زدن یا خوردگی تجهیزات و دیواره های داخلی استخر
بهبود ظرفیت فیلتر و مواد منعقدکننده، کاهش استفاده از منعقدکننده‌ها و کاهش احیاء فیلتر
موثر بودن عملیات ازن زنی در زمان کم (۱۰ تا ۳۰ دقیقه)
اکسیداسیون مواد معدنی نظیر آهن، منگنز، سیانیدها، سولفید‌ها و نیتریت‌ها و انعقاد جامدات محلول برای خالص نگهداشتن آب
کاهش ۷۰ تا ۹۰ درصدی در استفاده از مواد شیمیایی
عدم تولید هرگونه محصول جانبی هنگام تبدیل شدن به اکسیژن
جلوگیری از انتقال بیماری‌ها مانند حصبه، وبا، هپاتیت، بیماری‌های قارچی و پوستی و …
کاربرد دستگاه اوزون ساز در از بین بردن پاتوژن‌های مقاوم نسبت به کلر
حذف هزینه ماهانه مواد شیمیایی و دفع مواد زائد و در نتیجه مقرون به صرفه و موثر بودن آن با توجه به تولید الکتریکی آن در محل
سازگار بودن با محیط زیست و عدم تولید پساب‌های زیان بار برای محیط زیست
بی خطر بودن برای کاربر و اپراتور
عدم تغییر pH آب توسط دستگاه ازن ژنراتور صنعتی
افزایش اکسیژن در آب و محیط استخر و ایجاد شفافیت بیشتر در آب
از بین بردن بوی بد، مزه و رنگ
نداشتن مشکلات ایمنی حمل و نقل و ذخیره سازی به دلیل تولید شدن در محل توسط دستگاه اوزون ساز
کاهش هزینه انتقال و ذخیره مواد شیمیایی خطرناک
کاهش مصرف آب به علت افزایش کیفیت آن

تلفن: 02188721092
Email:
منطقه: تهران
آدرس: تهران
به اشتراک بگذارید:

تماس با آگهی دهنده (گروه صنعتی ناب)
در مورد: ازن ژنراتور

نام:

موبایل:

ایمیل:

پیام:

کلمات کلیدی:
- - - - - - - - - - - - - -
631
بازدید10/6/00
دستگاه ازن ساز، اوزون ژنراتور

دستگاه ازن ساز، اوزون ژنراتور
گروه صنعتی آبان    سازنده دستگاه های ازن ژنراتور به ظرفیت 10تا 1000 گرم در ساعت و ارائه کننده تجهیزات ...
موفق،    خراسان،   تماس: 09155571504

2/11/00
پکیج نانو ازن ساز دانتک

پکیج نانو ازن ساز دانتک
سیستم نانو ازن دانتک یک سیستم کارا در تزریق ازن بصورت میکرو و نانو ازن است. این سیستم می تواند با راندمان بسیار ...
دانتک،    تهران،   تماس: 03132326801
قيمت: تماس بگیرید

27/10/00
ازن ژنراتور

ازن ژنراتور
طراح و مجری سیستمهای تصفیه آب و فاضلاب    بیش از 10 سال است که دفتر شرکت آردا فرانسه در ایران به فعلیت ...
رضا عراقی،    تهران،   تماس: -09194476548-44013882

15/10/00
دستگاه های ازن ژنراتور سری FCA

دستگاه های ازن ژنراتور سری FCA
شرکت راشکیان بزرگترین تولید کننده پلاسمای سرد ازن ژنراتور در ایران، در راستای ارتقای کیفیت، سهولت و همتراز ...
راشکیان،    تهران،   تماس: 09355108545

15/10/00
دستگاه ازن ژنراتور سری PA

دستگاه ازن ژنراتور سری PA
دستگاه های خنک شونده با هوا        دستگاه های ازن ژنراتور در مدل های دائم کار و پریودیک روش تولید ...
راشکیان،    گيلان،   تماس: 09355108545

13/10/00
ساخت سیستم های ازن ژنراتور و پمپ های میکرو نانو حباب

ساخت سیستم های ازن ژنراتور و پمپ های میکرو نانو حباب
ساخت سیستم های ازن ژنراتور صنعتی در مدل های مختلف( کلد پلاسما، های فرکانس),    فروش پمپ های میکرو نانو ...
شرکت آروین شایگان پایاب،    خراسان،   تماس: 09152598166
قيمت: تماس بگیرید

10/12/99
ازن ژنراتور های صنعتی تخصصی با برند R.K.C جهت تصفیه آب و فاضلاب

ازن ژنراتور های صنعتی تخصصی با برند R.K.C جهت تصفیه آب و فاضلاب
شرکت راشکیان تولید کننده ی دستگاه های ازن ژنراتور صنعتی و غیر صنعتی مفتخر است که از سال 1393 تا کنون طی پروژه ...
rashkiyan،    اصفهان،   تماس: 09915270402

3/4/00
دستگاه ازن ساز خانگی  (ضدعفونی میوه و سبزیجات و گوشت )

دستگاه ازن ساز خانگی (ضدعفونی میوه و سبزیجات و گوشت )
ازن ساز خانگی    قادر است میوه سبزیجات را ضدعفونی نموده و آفات و سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 1800000

2/4/00
دستگاه ازن ساز ویژه بهداشت و نگهداری حیوانات خانگی

دستگاه ازن ساز ویژه بهداشت و نگهداری حیوانات خانگی
پت / دامپزشکی / حیوانات خانگی / کلینیک دامپزشکی / ازن ساز        حیوانات خانگی همراهان فوق‌العاده‌ای ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 1500000

19/3/00
دستگاه ازن ساز خانگی  (ضدعفونی میوه و سبزیجات و گوشت )

دستگاه ازن ساز خانگی (ضدعفونی میوه و سبزیجات و گوشت )
ازن ساز خانگی    قادر است میوه سبزیجات را ضدعفونی نموده و آفات و سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 50,000

11/3/00
دستگاه ازن ساز خانگی  (ضدعفونی میوه و سبزیجات و گوشت )

دستگاه ازن ساز خانگی (ضدعفونی میوه و سبزیجات و گوشت )
ازن ساز خانگی    قادر است میوه سبزیجات را ضدعفونی نموده و آفات و سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 1800000 تومان

18/2/00
دستگاه ازن ساز ویژه بهداشت و نگهداری حیوانات خانگی

دستگاه ازن ساز ویژه بهداشت و نگهداری حیوانات خانگی
حیوانات خانگی همراهان فوق‌العاده‌ای هستند، اما ممکن است گاهی بوی نامطبوعی بدهند و انگل‌هایی مانند کک را ...
واراوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 850000

12/2/00
دستگاه ازن ساز تصفیه هوا و ضدعفونی رختکن باشگاهای ورزشی

دستگاه ازن ساز تصفیه هوا و ضدعفونی رختکن باشگاهای ورزشی
ضدعفونی هوا رختکن باشگاه ورزشی – رفع بوی نامطبوع تعریق بدن - موثر برای نابودی باکتری ها و میکروارگانیسم ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 4800000

11/2/00
دستگاه ازن ساز ویژه بهداشت و نگهداری حیوانات خانگی

دستگاه ازن ساز ویژه بهداشت و نگهداری حیوانات خانگی
حیوانات خانگی همراهان فوق‌العاده‌ای هستند، اما ممکن است گاهی بوی نامطبوعی بدهند و انگل‌هایی مانند کک را ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 1500000

7/2/00
دستگاه ازن ساز تصفیه هوا و ضدعفونی رختکن باشگاه ورزشی

دستگاه ازن ساز تصفیه هوا و ضدعفونی رختکن باشگاه ورزشی
رختکن / رختکن باشگاه / رختکن باشگاه بدنسازی / رختکن باشگاه ورزشی / تصفیه هوا رختکن / ازن ساز / رفع بوی رختکن        ضدعفونی ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 4800000

5/2/00
دستگاه ازن ساز خانگی  (گوشت )

دستگاه ازن ساز خانگی (گوشت )
برخی از خطرات سلامتی یا علائم استفاده از مواد غذایی آلوده عبارتند از:    • حالت تهوع ، اسهال و گرفتگی ...
واراوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 1800000 تومان

5/2/00
دستگاه ازن ساز خانگی  (ضدعفونی میوه و سبزیجات )

دستگاه ازن ساز خانگی (ضدعفونی میوه و سبزیجات )
ازن ساز خانگی    قادر است میوه سبزیجات را ضدعفونی نموده و آفات و سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی ...
واراوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 2800000 تومان

30/1/00
دستگاه ازن ساز ویژه تصفیه هوا و ضدعفونی باشگاهای ورزشی

دستگاه ازن ساز ویژه تصفیه هوا و ضدعفونی باشگاهای ورزشی
ضدعفونی هوا و تجهیزات باشگاه ورزشی – رفع بوی نامطبوع تعریق بدن – مناسب برای رخنکن - موثر برای نابودی باکتری ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 4800000

30/1/00
دستگاه ازن ساز تصفیه هوا و ضدعفونی رختکن باشگاه ورزشی و بدنسازی

دستگاه ازن ساز تصفیه هوا و ضدعفونی رختکن باشگاه ورزشی و بدنسازی
رختکن / رختکن باشگاه / رختکن باشگاه بدنسازی / رختکن باشگاه ورزشی / تصفیه هوا رختکن / ازن ساز / رفع بوی رختکن        ضدعفونی ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 4800000

30/1/00
دستگاه اوزون ساز خانگی

دستگاه اوزون ساز خانگی
دستگاه ضدعفونی کننده با گاز ازن    نیاز هر خانه در روزهای کرونایی ، اوزون ساز خانگی        کاربرد ...
اوزون،    تهران،   تماس: 09362222963
قيمت: 1500000فروش ذغال های صنعتی بلوک گرافیتی
فراز یوسف نژاد
تلفن:09128015579
ازن ژنراتور
گروه صنعتی ناب
تلفن:02188721092
Cnc monitor / مانیتور cnc
حسن گلناری
تلفن:09129620630
موتور آسانسور بلولایت 8 نفره
نادر بختیاری
تلفن:02165812570
ریل و واگن CNC
شیخ احمدی
تلفن:021-33959034
انرژی چین - انرژی گاید
شیخ احمدی
تلفن:02133959034
برج خنک کننده
مهتاب گستر
تلفن:02166706377